Amazon verdiği sözü tutamadı!

Çevrimiçi perakendeci, Bloomberg’e taşındığını doğrularken, 25.000 işçiyi işe almayı ve 2,5 milyar dolar harcamayı taahhüt ettiği Washington, DC banliyösündeki ikinci merkezde (HQ2) hala kararlı olduğu konusunda ısrar ediyor. Amazon, 2,1 milyon metrekarelik Metropolitan Park’taki iki kule de dahil olmak üzere yeni kampüsün ilk aşamasını tamamlarken şimdiden 8.000’den fazla kişiyi işe aldı. Durdurulan inşaat, caddenin karşısında 22 katlı üç ofis kulesi, 100 metrelik bir kurumsal konferans merkezi ve bir kapalı bahçe inşa etmeyi planladığı , PenPlace denilen daha geniş bir başka alan.

Amazon emlak şefi John Schoettler, “İhtiyaçlarımıza uyduklarından emin olmak ve çalışanlar için daha iyi bir deneyim yaratmak için alan planlarını yeniden değerlendiriyoruz” dedi. “Ve Met Park, 14.000’den fazla çalışanı barındıracak alana sahip olacağından, PenPlace’in çığır açan özelliğini biraz değiştirmeye karar verdik.”

Amazon verdiği sözü tutamadı!

Şirket, 2017’de ülke çapında abartılı ikinci bir genel merkez arayışının ardından Arlington ofislerine yerleşmişti. Eleştirmenler, bu hareketi, mega şirkete vergi mükellefleri tarafından finanse edilen en sert teşvikleri kimin sunabileceği konusunda bir ihale savaşı başlatmak için bir hile olarak gördüler.

Amazon başlangıçta Queens, New York ve Kuzey Virginia arasında bir bölünmeye karar verdi, ancak yerel politikacıların ve yetkililerin muhalefetiyle karşılaştıktan sonra Queens’ten çekildiler. Amazon’un New York planlarını geri çekmesinden yaklaşık 10 ay sonra şirket, Manhattan’ın Batı Yakası’nda yeni ofisler inşa etmeye devam edeceğini duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir