Elon Musk’a Twitter Binasındaki Logo Değişikliğinden Soruşturma Açıldı

Elon Musk, sosyal medya platformu Twitter’ı yeniden markalaştırmaya devam ederken cuma günü şirketin genel merkez binasının tepesine dev bir ‘X’ işareti yerleştirdi. San Francisco şehir yönetimi, bu değişiklik hakkında soruşturma başlattı.

Musk, geçen yıl 44 milyar dolara satın aldığı sosyal medya platformunu adeta baştan yaratıyor

Twitter’ın efsaneleşmiş mavi kuşunun yerini artık bir ‘X’ logosu aldı. X logosu, pazartesi günü Twitter’ın masaüstü versiyonunda ilk kez görüntülendikten sonra mobil cihazlara da geldi.

Genel merkezde logo değişti

Mobil ve masaüstündeki tasarım değişiklerinin ardından sıra genel merkeze geldi. Musk, cuma günü platformun genel merkezinin tepesine devasa bir ‘X’ yerleştirdi. Fakat bu değişikliği habersiz yapması başına biraz dert açtı.

İzin ihlalinden soruşturma başlatıldı

Yapı Denetim Departmanı sözcüsü Patrick Hannan bu hafta başında yaptığı açıklamada, herhangi bir harf ya da sembolün değiştirilmesi halinde, ‘binanın tarihi yapısıyla tutarlılığın’ sağlanması ve eklentilerin tabelaya güvenli bir şekilde takıldığından emin olunması için izin alınması gerektiğini söyledi.

Şehir yetkilileri de binaların üzerindeki harf ya da sembollerin değiştirilmesi ya da bir binanın üzerine bir tabela dikilmesinin tasarım ve güvenlik nedenleriyle izin gerektirdiğini belirtiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x