Geri sayım başladı: iPhone 14 yeni renk seçeneğiyle satışa çıkacak!

Bloomberg’den Mark Gurman bugün attığı bir tweet’te Apple’ın en az bir yeni iPhone 14 renk seçeneğini duyurmasının “yakın” olduğunu söyledi.

Gurman, geçtiğimiz hafta Apple’ın iPhone 14 ve iPhone 14 Plus’ı yeni bir Sarı kaplama ile sunmayı planladığını söyledi. Diğer bir kaynağa göre MacRumors, Apple’ın halkla ilişkiler ekibinin 7 Mart Salı günü gazetecilerle bir ürün brifingi planladığını ve bunun yeni bir iPhone renginin piyasaya sürülmesiyle ilgili olabileceğini bildirdi, ancak konu henüz doğrulanmış değil.

AMAÇ: SATIŞLARI YÜKSELTMEK

Apple, ürün döngüsünün ortasında satışları artırmak ve kullanıcıların ilgisini üzerine çekmek için genellikle ilkbaharda yeni iPhone renklerini tanıtıyor. Apple, geçtiğimiz yıl 8 Mart Salı gününde iPhone 13 ve iPhone 13 mini için yeni bir Yeşil renk ve iPhone 13 Pro modelleri için yeni bir Alpine Yeşilini tanıttı. Nisan 2021’de ise Apple, iPhone 12 ve iPhone 12 mini’yi Mor renkte satışa sundu.

Apple iPhone 14 serisini ilk olarak geçtiğimiz Eylül ayında piyasaya sürmüştü. Yeni renk konusunda tamamen bir değişikliğin olacağı ve donanımın aynı kalacağı yönünde söylentiler var. Yeni iPhone 15 serisinin bundan yaklaşık altı ay sonra duyurulması bekleniyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir