Nijerya’nın Kripto Kabulünde Yeni Bir Dönem

Nijerya’nın seçilmiş cumhurbaşkanı Blockchain‘i bankacılık sektöründe kullanmayı amaçlıyor.

Nijerya’daki kripto kabulü ilerlerken yeni cumhurbaşkanı bu duruma hız katacak gibi duruyor. Bola Tinubu, Nijerya’daki dijital varlıkla ilgili Menkul Kıymet Değişim Komisyonu (SEC) kurallarını ve düzenlemelerini değiştirmeyi hedefliyor.

Nijerya’nın Kripto ve Blockchain Benimsemesinde Yeni Adım

Kripto paraların ve Blokchain teknolojisinin her geçen gün benimsenmesi hükümetleri de bu konu için adım atmaya itti. Bununla birlikte Nijerya’da benimsenme ile atılacak adımlarda yeni döneme girilebileceği sinyalleri verildi.

Nijerya‘nın seçilmiş cumhurbaşkanı Bola Tinubu kısa süre önce , uygulanırsa ülkenin bankacılık ve finans endüstrisinde kripto para birimlerinin ve Blockchain teknolojisinin benimsenmesine izin verecek bir manifesto yayınladı.

Manifestoda şunlar yazılıydı:

“Bankacılık ve finans, kimlik yönetimi, gelir toplama ve kripto varlıklarının kullanımında Blockchain teknolojisinin uygun şekilde uygulanmasını teşvik etmek için politikayı yeniden şekillendireceğiz.”

Daha etkili ve iş dostu bir düzenleyici çerçeve oluşturmak için dijital varlıklarla ilgili SEC düzenlemelerini değerlendirmek üzere bir danışma komitesi oluşturulmasını önerdi.

Manifesto, dijital varlıklarla ilgili mevcut Nijerya Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) yasalarını daha iş dostu hale getirmek için bu yasaların yeniden gözden geçirilmesini tavsiye ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir