Trabzonspor’da ilk başkan adayı Ertuğrul Doğan oldu

Trabzonspor’da başkan Ahmet Ağaoğlu’nun istifasını ardından olağanüstü kongreye gidilirken ilk adaylık açıklaması geldi. Ağaoğlu yönetiminde asbaşkan olan Ertuğrul Doğan, başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Doğan’ın adaylık açıklamasında dakikalar önce teknik direktör Abdullah Avcı da istifa etti.

‘BAŞARISIZLIKTA ŞAHSIMIN DA SORUMLULUĞU VAR’

Doğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla adaylığını duyurdu. Doğan açıklamasına Ağaoğlu’na teşekkürle başladı. Doğan’ın açıklaması şöyle:

“Öncelikle sayın Başkanımız Ahmet Ağaoğlu’na hizmetleri ve bize öğrettiklerinden dolayı minnettar olduğumu vurgulamak isterim.

Başkanımız sayın Ağaoğlu ve yönetim kurulumuzda bundan tam 5 yıl önce Nisan 2018’de zorlu ve meşakkatli bir yolculuğa çıktık. Bu yolculukta sizlerin de desteğiyle çok güzel hikayeler yazıp, müzemize biri şampiyonluk olmak üzere hepsi birbirinden değerli 4 kupa koyduk.

Üzülerek ifade etmeliyim ki, bu sezon özelinde işler istediğimiz gibi gitmedi maalesef. Şu bilinmelidir ki yaşanan mutsuzluğun temelinde şahsımın da sorumluluğu var. Gerek saha içi gerekse saha dışı organizasyonlarında daha sağlıklı kararlar almamız gerekiyordu. Bu olumsuz durumu düzeltebilecek umudumuz, inancımız, birikimimiz, tecrübemiz, özgüvenimiz ve ‘inadımız’ tabii ki var. Birlikte daha güzel hikayeler yazacağımızdan camiamızın en ufak şüphesi kesinlikle olmasın.
Şimdi yeni bir yolculuğun ilk adımlarını atma vakti…
Canımdan çok sevdiğim, çatısı altında olmaktan büyük gurur duyduğum, Trabzonspor’umuzun başkanlığına aday olduğumu siz değerli ailemle paylaşıyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağımın sözünü veriyorum. Allah yardımcımız olsun”

ADAYLIK İÇİN EN GÜÇLÜ İSİMDİ

Doğan, Ağaoğlu’nun istifasının ardından kongreye kadar kulüpte geçici başkan olarak görev yapıyordu. Doğan’ın aday olarak başkan seçileceği de kulüp kulislerinde dolaşan iddialar arasında yer alıyordu.

Kulüpte olağanüstü genel kurul 18-19 Mart tarihlerinde saat 09.00’da yapılacak. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir