Yeni bir Counter-Strike oyunu geliyor

Ayrıca, bir beta sürümü hemen, bu ayın sonlarında gelebilir. Espor muhabiri Richard Lewis’e göre (VGC aracılığıyla), Valve bir süredir CS:GO’nun devamı üzerinde çalışıyor ve bu oyun “harekete geçmek üzere”. Stüdyonun yakın zamanda Seattle’a uçan bir grup profesyonel oyuncuyu içeren birinci şahıs nişancı oyunu için gizli bir oyun testine ev sahipliği yaptığını söylüyor.

Lewis’e göre Valve, geçici olarak en geç 1 Nisan’a kadar daha geniş Counter-Strike topluluğuyla oyunun beta testine başlamayı planlıyor. Lewis’in kaynaklarından biri, “En büyük öncelik, bunu ortaya çıkarmak ve ardından cilalamak, hataları düzeltmek ve insanların CS’den beklediği seviyeye getirmek,” dedi.

Yeni bir Counter-Strike oyunu geliyor

İyileştirmelere gelince, yeni Counter-Strike’ın, Valve’ın şirket içi oyun motorunun en son sürümü olan Source 2’ye perde arkası geçişi sayesinde gelişmiş grafik doğruluğuna sahip olacağı bildiriliyor. Ek olarak Lewis, oyunun CS’yi Valorant ile uyumlu hale getirecek ve gecikmeyi azaltacak bir özellik olan 128-tikli sunucuları destekleyeceğini söylüyor. Valve’ın çöpçatanlık deneyimini önemli ölçüde iyileştirdiği de söyleniyor, bunun da topluluğu FACEIT gibi üçüncü taraf hizmetlere daha az bağımlı hale getirmesi bekeniyor.

Yeni bir Counter-Strike oyununun hemen köşede olduğuna dair söylentiler yıllardır ortalıkta dolaşıyor, ancak bu son rapora daha fazla inanmak için birkaç neden var. Başlangıç olarak, Lewis’in güçlü bir geçmişi var. 2015 yılında, o zamanın önde gelen profesyonel CS:GO takımlarından birinin kasıtlı olarak maç attığına dair söylentileri doğrulayan bir rapor yazdı. İddialarını destekleyecek doğrulayıcı kanıtlar da var. Ayın başında birkaç CS:GO hayranı, NVIDIA’nın GPU sürücülerinin Şubat ayından bu yana “csgo2.exe” ve “cs2.exe” referanslarını içerdiğine dair kanıt buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir